Новини от община Несебър

ТАНЦОВИЯТ СЕЗОН ПРИКЛЮЧИ УСПЕШНО ЗА ДЕЦАТА ОТ КСТ „НЕСЕБЪР”

С участието си в традиционния турнир за Купа „Бургас” т.г., състезателните двойки на Клуб по спортни танци „Несебър” приключиха с успех танцовия сезон. Турнирът се организира от Клуб по спортни танци "Нефтохимик 78" - Бургас, който отпразнува 35 годишен юбилей със състезание от веригата за "Купа България". Състезанието се проведе на 3 части, като още в първата част децата на КСТ "Несебър" грабнаха медалите. Дейвид Йовчев и Йоана Хараламбова се класираха на първо място в групата на деца от 1 до 11 години. Станислав Иванов и Григория Николова спечелиха бронзовите медали, а Иван Кронев и Анна-Мария Жечева заеха 4-то място - само на крачка от почетната стълбичка. В клас 13Ц сребърни медали спечелиха Антоан Лямов и Кристияна Щерионова, които се класираха и на двата финала за "Купа България". При юношите старша възраст три от представителните танцови двойки на шампионския клуб излязоха на танцовия подиум в латино танците. Самуил Лечев и София Коларова спечелиха сребърните медали, Кристиян Диамандиев и Десислава Трифонова заеха пето място на финала, а Иван Петров и Надя Янева – осмо. Иван и Надя единодушно спечелиха златото в стандартните танци. Новият състезателен сезон в спортните танци ще започне през месец март 2014 г.
Освен с големите си постижения във всички турнири, в навечерието на светлия християнски празник Рождество Христово, танцьорите ще зарадват своите почитатели и гражданите на Несебър и с традиционния Коледен концерт на клуб по спортни танци „Несебър” - на 21-ви декември т.г. (събота) от 18:00 часа в читалище „Яна Лъскова” (в старата част на Несебър).
Ръководството на Клуба изказва специалните си благодарности на Община Несебър за постоянната подкрепа.