Триумф на СК „Бушидо“ в международен турнир

Бойците от СК „Бушидо“ се представиха блестящо в международния турнир „4th Greek Challenge Cup International Open Tournament“. Три златни, два сребърни и един бронзов медал завоюваха в град Кавала, Гърция каратеките, водени от Сенсей Христо Терзиев.

Шампиони при мъжете са Тошко Момчилов в категория до 80 кг и Борислав Байчев в категория над 80 кг. При кадетите шампион стана Виктор Байчев в категория над 75 кг. Вицешампиони са Стефан Димитров при деца до 14 г. и Атанас Димитров при деца до 12 г. Бронзовият медал спечели Кристиян Джавтанов при деца до 14 години. Без медал остана само Христо Николов, който отстъпи в четвъртфинала на шампиона в категорията, превъзхождайки го тотално в редовното време и губейки продължението.

В състезанието взеха участие над 300 бойци представители на 6 международни карате организации от Гърция, България, Румъния, Турция, Унгария и Украйна. Поради големия брой състезатели двубоите, започнали на обед, завършиха чак в 22:30ч. вечерта.

Двамата братя Байчеви както винаги бяха на ниво и „прегазиха‘‘ конкуренцията. Трябва да се отбележи успешният дебют на Тошко Момчилов при мъжете, който победи доста по-опитни от него противници, двама от които са национални състезатели в други организации. Малшанс имаше Стефан Димитров, който при пълно надмощие във финалната среща допусна фал, за който бе наказан и това му отне победата и четвъртия златен медал за Несебър.

Следващото предизвикателство за клуб „Бушидо“ е на 4-ти май в гр. Шумен, където децата до 10, до 12 и до 14 години ще се впуснат в битки за медалите в Националния шампионат по Карате-Шинкиокушин за деца.