ОМК отново триумфира на „Купа Несебър – 2019”

ОМК отново триумфира на „Купа Несебър’2019”

На 28.04 при променлив по сила и посока вятър  приключи четиридневната надпревара за отличията на ветроходна регата „Купа Несебър’2019”.  Победи в отделните класове и възрастови групи записаха представители на шест клуба, като с най-много първи места са  ОМК „Несебър 2000”. Втората регата за детски и олимпийски класове от календара на БФВ е валидна за националните ранглисти и бе организирана от ОМК „Несебър 2000“, съвместно  с Община  Несебър.

В състезанието участваха над сто ветроходци от България, Украйна, Турция и Малта.

В клас 420  победители са Владислав Маринов и Михаела Александрова, 9 гонки и 9 победи.

В олимпийския клас Фин победител е  Анастас Петров – 9 гонки, в осем от които е първи, а в една е втори. В този клас  на второ място при младежите  се нареди Георги Менчев, а Веселин Йовчев грабна бронзовата купа.

В другия олимпийски клас – Лазер Радиал, след оспорвана борба нашият състезател Любен Тодоров е първи в общото класиране, а Иво Тодоров завоюва трето място при мъжете.

Напрегната бе надпреварата и в младежкия клас Лазер 4.7. Диана Маркова взе златната купа при девойките, като се нареди трета в общото класиране, а Даниел Йорданов  е със сребърната купа при младежите /втори в общото класиране/.

Най-интересна  и оспорвана се оказа битката при децата в клас Оптимист. На почетната стълбичка при момчетата старша възраст застанаха само несебърски състезатели: първи – Георги Маноилов, втори – Мартин Митев и трети – Владимир Пинков. Божидара Бозовайска вдигна сребърната купа при момичета старша възраст. Заслужено общото класиране тук се оглави от състезателя на Турция Еге Айлдъзбайрактар.