ГИМНАСТИЧКИТЕ ОТ СКХГ „ МОРЕ” НЕСЕБЪР С ПРИЗОВИ МЕСТА ОТ ДВЕ СЪСТЕЗАНИЯ

Момичетата от Спортния клуб по художествена гимнастика „Море“  с треньорки Васияна Стефанова и Сияна Йорданова  участваха в две поредни състезания през месец март и заеха призови позиции.

На Международния турнир за купа „Пирин” в Благоевград нашите представителки се класираха:

Василена Вълчанова- 8-мо място за съчетание без уред, 7-мо място в многобой;
Дарина Жунева –  5-то място без уред, 7-мо място многобой;
Карина Чакърова – 1-во място без уред  възрастова група на  деца родени през  2012г.;
Доника Маноилова – Приз „ Изгряваща звезда” възрастова група на  деца родени през  2012г.

Ансамбълът  ни със състав: София Колева, Мария Тенева, Никол Биволарова , Христина Джелепова  зае     1-во място ансамбъл топки – възраст ДМВ до 10години.

Второто състезание, на което малките гимнастички  изявиха своя талант  бе турнирът „Приятели на Бургас” в Спортна зала Младост. Там те завоюваха:
Нона Харизанова- 3-то място за съчетание с топка и 4-то място за съчетание с лента.
Василена Вълчанова – Републиканско класиране 1-во място за съчетанията си с въже и без уред
Ванеса Вълчева – Републиканско класиране – 3-то място за съчетание с въже, за съчетание без уред – 5-то място
Никол Маренова –  Републиканско класиране – 4-то място за съчетание без уред, а за съчетание с въже – 1-во място
Камелия Яръмова – 3-то място за съчетание с въже и 3-то място за съчетание без уред
Галена Панева – с двете си съчетания с въже и без уред тя заема 5-та позиция на турнира
Ралица Михалева – 4-то място за съчетанието си без уред , а за съчетание с въже – 6-та позиция
Натали Щерева – зае 6-то място за съчетание без уред
Рая Панджалова – 3-то място за съчетание с въже, 5-то място засъчетание без уред
Дарина Жунева –Републиканско класиране – 2 –ро място за съчетанието си без уред , а за съчетанието си с въже 3-то място
Христина Джелепова –Републиканско класиране- 3-то място за съчетание без уред и  3-то място за съчетание с въже.

Треньори, гимнастички и родители са насочили усилията си за изяви с националния отбори  в  световни състезания .