НОВИ УСПЕХИ ЗА МЛАДИТЕ НЕСЕБЪРСКИ АТЛЕТИ

Нови успехи белязаха участието на представителите  на Клуб по лека атлетика „Несебър 1971” в поредното спортно предизвикателство – Поморие рън, което се проведе в Поморие. Младите несебърски атлети заеха второто място при момчетата и трите призови места при момичетата. Стефани Тракалянова спечели първото място при момичетата, пробягвайки двата километра за 10 минути и 15 секунди. Асения Димитрова се класира втора с време 10 минути и 40 секунди, а третото място зае Анна Колева с време 10 минути и 55 секунди. Цветомир Христов се класира втори при момчетата с време 9 минути и 35 секунди. Успешно пробягаха 2-километровата дистанция и Мария Тенева, и Никол Ташева.

Треньорът на младите състезатели Васил Лечев сподели, че е удовлетворен от представянето на клуба в това състезание, както и че усилено продължават да тренират за предстоящите турнири в пролетно-летния състезателен сезон. Следващото предизвикателство е турнирът „А1 – атлетика за младежи” в Хасково на 17 май.