НЕСЕБЪРСКИ БАСКЕТБОЛИСТ ПРЕДСТАВИ ГРАДА НИ В НАЦИОНАЛНИЯ ОТБОР

Състезателят на Баскетболен клуб „Несебър“ Ярослав Никонов, ученик в СУ“Любен Каравелов“, представи града ни като участник в турнира YDF в Скопие.
Ярослав игра за националния отбор при момчетата до 15г.
Под ръководството на Йордан Иванов и Петър Клечков нашият състезател участва и в 4-те двубоя на турнира, като във всичките отбеляза точки и беше един от най-полезните играчи за тима ни.
Друго впечатляващо постижение бе,че Никонов реализира 11 от 11 стрелби от наказателната линия.
Националният ни тим загуби първите 2 срещи от Турция с 60:64 в последните секунди на мача и от Македония с 65:91т.
В следващите 2 срещи момчетата ни победиха категорично Косово с 77:53т.  и Румъния с 82:43т.
С всяка следваща среща баскетболиста от Несебър получаваше все повече игрово време и спечели доверието на треньорският щаб на България!